Kąpiel konia

Przed każdą sesją zdjęciową konie poddane są gruntownemu przygotowaniu. W pierwszej kolejności, jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, konie są myte na myjce (kąpane) aby były lśniące i pachnące. Robi się to najczęściej dzień wcześniej jeśli sesja zdjęciowa jest od rana lub też rano, jeśli sesja zdjęciowa jest po południu lub wieczorem. Konie są także rozczesywane i czesane. Wyczesana jest grzywa i ogon. Do tego oczywiście używa się specjalnych środków, które sprawiają że grzywa i ogon są zwiewne i lśniące. Dodatkowo stosuje się specjalistyczne kosmetyki do sierści, aby nadać koniowi połysku. Również i kopyta są szorowane i smarowane specjalnym smarem do kopyt, aby wyglądały lśniąco.

Przygotowywany jest także sprzęt. Ogłowia są myte i woskowane. Podobnie również postępuje się z siodłem. Dzień wcześniej jest pastowane, aby pasta wsiąknęła w głąb skóry i aby rząd koński prezentował się błyszcząco i lśniąco.

Kolejną rzeczą, nad którą pracujemy jest scenariusz sesji zdjęciowej. Jeśli fotograf ma specjalne życzenia co do zachowania koni, ich postawy i ujęć wykonywanych podczas sesji zdjęciowej, przećwiczymy to z końmi, aby nie było żadnych niespodzianek podczas robienia zdjęć.

Jak więc widać, przygotowanie konia do sesji zdjęciowej to długi i żmudny proces. Dodatkowo przy wymaganiach odnośnie scenariusza sesji zdjęciowej może trwać nawet kilka dni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *