Ile kosztuje sesja zdjęciowa z koniem?

To bardzo częste pytanie jakie spotykamy. Dokładny cennik opisany jest tutaj ale postaramy się go bardziej rozpisać. Pierwszy koszt to koszt pracy konia (30.00 złotych netto) i koszt pracy opiekuna (15,00 złotych netto). Jako że koń nie może być wynajęty bez opiekuna, należy przyjąć jako koszt godziny pracy konia i opiekuna łącznie 45,00 złotych netto. Ale to nie koniec.

Kosztem stałym jet koszt przygotowania konia. Koszty końskich kosmetyków są bardzo drogie. Przykładowa butelka szamponu dla karych (czarnych) koni to 60,00 złotych. Szampon taki wystarcza na 3 użycia. Już sama jedna kąpiel wyniesie więc 20,00 złotych. Do tego dochodzą kosmetyki do grzywy i ogona za 50,00 złotych, które wystarczają na pięć razy (czyli jedna sesja 10,00 złotych) oraz nabłyszczacz do sierści za 30,00 złotych, który wystarcza na trochę dłużej. Do tego smar do kopyt za 40,00 złotych, wosk do woskowania sprzętu skórzanego za 90,00 złotych i inne kosmetyki. Należy też wspomnieć o pracy – samo przygotowanie konia to praca na 2-3 godziny plus godzina pracy nad sprzętem, aby błyszczał podczas sesji zdjęciowej. Stąd też łączna suma za przygotowanie konia i sprzętu do sesji zdjęciowej w łącznej wysokości 100,00 złotych netto.

Jeśli ma się odbyć sesja zdjęciowa poza stajnią i terenem przyległym, konieczne jest zapewnienie koniom transportu. Przyczepa na konie lub tak zwany koniowóz mieści dwa konie, więc jest to jeden koszt bez względu czy wynajmuje się jednego czy dwa konie. Koszt za kilometr wynosi 2,00 złote netto. DO tego przewoźnicy często liczą sobie “postojowe” w wysokości 40,00 złotych netto za godzinę.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *